Розклад занять

понеділок, 2 жовтня 2023 р.

Геометричні фігури вивчаємо та предмети до них добираємо

 




Сенсорний розвиток









З чого почати вивчення геометричних фігур?

  •  Найкраще в першу чергу ознайомити малюка з кругом, трикутником і квадратом. Тільки після того, як малюк навчиться самостійно їх відрізняти, тоді вже приступайте до знайомству з більш складними формами.
  • Один з найбільш простих і доступних способів вивчити з малюком геометричні фігури, який не вимагає спеціальних пристосувань – це показувати форми на прикладі побутових предметів. Наприклад, тарілка – кругла, тобто це коло. А ось книга – прямокутна, кубик – квадратний, значить, вони відображають відповідні фігури, і далі в такому ж дусі. З часом розширювати свої кордони і зачіпаєте не тільки меблі в будинку, але і предмети на вулиці або дитячому майданчику.
  • Для дітей до 1,5 років такі розмови з мамою – це чудове джерело для вивчення навколишнього світу. Тому навіть якщо вам здається, ніби малюк не звертає на це уваги і не запам'ятовує, не припиняйте періодично повторювати. Будь-яка інформація при повторенні обов'язково запам'ятається дитині, навіть якщо він не зможе її повторити.

Важливо: В такій невимушеній формі малюк зможе поступово запам'ятати звичайні фігури. Але не варто занадто тиснути на малюка, т. к. можна відбити бажання звертати на це увагу.

Вивчаємо геометричні фігури з дитиною в 1-2 роки

  • Малювання займає першу сходинку. Для цього знадобляться олівці (фломастери, фарби, крейда і т. д.) і альбом. У той час, коли малюк старанно малює свої «каляки-маляки», мама може взяти олівець іншого кольору і поряд намалювати будь-яку геометричну фігуру, назвавши її.
    • Цю фігуру можна не зафарбовувати, а запропонуйте малюкові заштрихувати або заповнити аплікацією разом з вами. Так буде не тільки цікавіше, але і дозволить розвинути у дитини творчі здібності.
  • Плакат на стіні. На аркушах формату А4 намалюйте різні фігури і прикрасьте ними дитячу кімнату. Це дозволить не тільки оживити інтер'єр, але і приверне увагу малюка. Періодично запитуйте у дитини, привертаючи його увагу до фігур: «А де квадрат?», «А покажи мені коло» і т. д.
Зробіть із дитиною плакат в його кімнату на основі фігур і квітів

  • Геометричне лото. На аркуші паперу намалюйте 3-4 фігури у двох примірниках, один з яких виріжте. Можна використовувати готові фігурки з сортера. Нагадаємо, що це гра сортувального характеру за різними критеріями.
  • Гра сортер, безумовно, дуже розвиває освоєння геометричних фігур. Можна навіть сказати, що це один з найпростіших способів вивчити геометричні фігури з малюком. При виборі іграшки необхідно орієнтуватися на вік малюка, і вибирати більш прості фігури, а не різні сердечка та півмісяці.
    • У випадку якщо у вас вже мережу сортер з великим вибором форм, то на перший час варто відібрати більш легкі фігури і грати тільки з ними, щоб зайвий раз не плутати малюка і не відволікати його увагу. Такі заняття дозволяють малюкові не тільки зміцнити знання з геометрії, але і чудово розвивають дрібну моторику рук.
  • Частіше розкладайте і сортуйте фігури по квітам і формам
    • Іграшка-вкладиш — це логічна гра, в якій потрібно вкладати різні фігури у відповідні вирізи. Вона може бути придбана в магазині за різними варіантами, а можна її і змайструвати своїми руками.
    • Клеїмо різні матеріали та вчимося з ними працювати. Сам процес роботи з клеєм дуже цікавий для діток, а в процесі можна вивчати різні фігури. Спочатку можна розкладати фігурки в хаотичному порядку, при цьому промовляючи їх називання, а вже ближче до 2 років дитині легше буде вибудовувати різні аплікації.

    Важливо: Навіть якщо малюк на ваш погляд освоїв основні геометричні фігури, не варто припиняти повторювати з ним вивчений матеріал. Розвиваючі ігри можна поступово ускладнювати: додавати фігури, кольори, розміри і т. д. А паралельно треба промовляти форми оточуючих предметів, наприклад, просити малюка принести кругле дзеркало, прямокутну книгу або спідницю з квадратними кишенями і т. п.

    Повторюйте пройдений матеріал

    Вивчаємо геометричні фігури з дитиною в 2-3 роки

    Коли малюк підростає, він починає вже краще запам'ятовувати і може повторити вивчений матеріал. Тому ігри повинні бути більш складними. В такому віці діти вже знають кольору і вміють орієнтуватися у розмірах, тому для вивчення геометричних фігур підходять наступні заняття.

    Важливо: Як тільки маля починає орієнтуватися і розрізняти фігури, можна ускладнювати заняття. Але не забувайте, що елементарні і прості, на перший погляд, речі для дитини можуть виявитися складними і невідомими. Тому, ні в якому разі, не варто тиснути на дитину, якщо він не так швидко запам'ятовує новий матеріал, як би вам цього хотілося.






    Пальчикова гімнастика "Вчимо геометричні фігури"























































    Інтерактивна гра "Предмет та його форма"


    Пісня "Червоний колір"



    Рухайтесь та розвивайтесь



    ВДАЛОГО ДНЯ!






    Немає коментарів:

    Дописати коментар

    03.07.24 Будемо з бджілкою розважатися

    Ранкове привітання    🐜🐞🪲 "Доброго ранку на лузі комашки"🦗🐝🦋 Ранкова зарядка "Бджілка"   Трішки попрацюємо і бджіл...